Strona główna Bieżące informacje Już jest Kalendarz Biodynamiczny na 2013 rok

Już jest Kalendarz Biodynamiczny na 2013 rok

 

kalen   

     Na wszystkie procesy zachodzące na Ziemi mają wpływ planety Układu Słonecznego, Słońce oraz Księżyc. Kalendarz biodynamiczny jest właśnie obrazem tych oddziaływań na rośliny.

     Książka składa się z kalendarium uwzględniającego wschody i zachody Słońca, znaki zodiaku, a przede wszystkim okresy trwania tzw. dni owocowych, korzeniowych, kwiatowych i liściowych oraz czas sadzenia, czyli okres szczególnie wspomagający wzrost roślin.

      Kalendarz zawiera praktyczne porady prac ogrodniczych na cały rok, na każdy miesiąc i dzień, które mają na celu pomóc działkowcom w przechodzeniu na ekologiczne metody uprawy na działkach. Ponadto w każdym miesiącu przedstawiony jest temat dodatkowy. Stosując się Kalendarza Biodynamicznego, w praktyce można uzyskać obfite, dorodne i zdrowe plony.

 

Spis treści:

  • Jak korzystać ze wskazówek zawartych w Kalendarzu?
  • Porady uprawowe na każdy miesiąc.
  • Kalendarium na każdy dzień miesiąca.
  • Tematy dodatkowe, m.in.: Choroby bakteryjne drzew i krzewów owocowychMiodówki, Łąka kwietna – bioróżnorodność roślin i owadów pożytecznych, Fenkuł- warzywo mało znane w Polsce, Niedobory mikroskładników pokarmowych u roślin.

Kalendarz Biodynamiczny już do nabycia w Wydawnictwie „działkowiec”, więcej informacji na stronie www.dzialkowec.com.pl

Źródło: http://pzd.pl/artykuly/7994/59/Kalendarz-Biodynamiczny-2013---juz-jest.html 
Secured by Siteground Web Hosting