kalen   

     Na wszystkie procesy zachodzące na Ziemi mają wpływ planety Układu Słonecznego, Słońce oraz Księżyc. Kalendarz biodynamiczny jest właśnie obrazem tych oddziaływań na rośliny.

     Książka składa się z kalendarium uwzględniającego wschody i zachody Słońca, znaki zodiaku, a przede wszystkim okresy trwania tzw. dni owocowych, korzeniowych, kwiatowych i liściowych oraz czas sadzenia, czyli okres szczególnie wspomagający wzrost roślin.

      Kalendarz zawiera praktyczne porady prac ogrodniczych na cały rok, na każdy miesiąc i dzień, które mają na celu pomóc działkowcom w przechodzeniu na ekologiczne metody uprawy na działkach. Ponadto w każdym miesiącu przedstawiony jest temat dodatkowy. Stosując się Kalendarza Biodynamicznego, w praktyce można uzyskać obfite, dorodne i zdrowe plony.

 

Spis treści:

  • Jak korzystać ze wskazówek zawartych w Kalendarzu?
  • Porady uprawowe na każdy miesiąc.
  • Kalendarium na każdy dzień miesiąca.
  • Tematy dodatkowe, m.in.: Choroby bakteryjne drzew i krzewów owocowychMiodówki, Łąka kwietna – bioróżnorodność roślin i owadów pożytecznych, Fenkuł- warzywo mało znane w Polsce, Niedobory mikroskładników pokarmowych u roślin.

Kalendarz Biodynamiczny już do nabycia w Wydawnictwie „działkowiec”, więcej informacji na stronie www.dzialkowec.com.pl

Źródło: http://pzd.pl/artykuly/7994/59/Kalendarz-Biodynamiczny-2013---juz-jest.html